Historie

Meesters&Gezellen 2016

Dirigent: Sigvards Kļava
Zangcoach: Geert Berghs

Programma 2016

Knut Nystedt – Immortal Bach
Alfred Schnittke – Three Sacred Hymns
Bernat Vivancos – Aeternam
Anders Hillborg – Muo:aa:yiy:oum
Ēriks Ešenvalds  – A Drop in the Ocean
Thomas Weelkes – Gloria in excelsis Deo
David Lang – Again
Max Reger – O Tod, wie bitter bist du
Arvo Pärt – Da Pacem Domine

Concerten 2016

WO 03 feb 20:15 Amsterdam • Conservatorium van Amsterdam (try-out)
DO 04 feb 20:15 Maastricht • Sint-Janskerk
VR 05 feb 20:15 Rotterdam • Laurenskerk
ZA 06 feb 20:30 Dalfsen • Grote Kerk
ZO 07 feb 15:00 Groningen • Der Aa-Kerk
DO 11 feb 20:15 Amsterdam • Orgelpark
Dit concert werd opgenomen door Omroep Max en op 14 februari uitgezonden in het programma Avondconcert op Radio 4. Luister het concert hier terug.
VR 12 feb 20:15 Nijmegen • Stevenskerk
ZA 13 feb 20:15 Utrecht  Geertekerk
ZO 14 feb 13:00 Eindhoven  Muziekgebouw

Meesters&Gezellen 2015

Dirigent: Daniel Reuss
Zangcoach: Geert Berghs

Programma 2015

Hildegard von Bingen (1098-1179) – O Ignis Spiritus (12e eeuw)
Felix Mendelssohn (1809-1896) – Warum toben die Heiden (opus 78:1) en Richte mich, Gott opus 78:2
Arvo Pärt (1935) – Nunc dimmitis (2001) en Magnificat (1989)
Rudolf Escher (1912-1980) – Songs of Love and Eternity (1955)
Olivier Messiaen (1908-1992) – O Sacrum Convivium (1937)
Franz Schubert (1797-1828) – Die Nacht (D983:4, 1822) en Räuberlied (D 435, uit de opera ‘Die Burgschaft’ 1816)
Anton Bruckner (1824-1896) – Os Justi (WAB30, 1886) en Ave Maria (WAB6,1861)

Meesters&Gezellen 2014

Jonge zangers en zangers van het Nederlands Kamerkoor en Cappella Amsterdam.

Dirigent: Kaspars Putniņš
Zangcoach: Geert Berghs

Programma 2014

Palestrina (c. 1525 – 1594) – Kyrie en Sanctus uit de “Missa Papae Marcelli”
Ildebrando Pizzetti (1880 – 1968) – Dies irae uit de “Messa da Requiem”
Felix Mendelssohn (1809 – 1847) – Mein Gott, warum hast Du mich verlassen? (Op 78, No 3)
Anton Bruckner (1824 – 1896) – Das Hohe lied en Ständchen
Iannis Xenakis (1922 – 2001) – Nuits
Peteris Vasks (1946) – Mother Sun
Juris Ābols (1950) – Karawane

Concerten 2014

DON 20 feb 12:30 Amsterdam, lunch-break concert, Blue Note Amsterdam (CvA)
VRIJ 21 feb 20:30 Dalfsen, Grote kerk
ZAT 22 feb 20:15 Nijmegen, St. Stevenskerk
ZON 23 feb 15:00 Eindhoven, Muziekgebouw Frits Philips, kleine zaal
DON 27 feb 20:15 Amsterdam, Orgelpark
VRIJ 28 feb 20:30 Den Haag, Schönbergzaal, Koninklijk Conservatorium
ZAT 1 mrt 20:30 Utrecht, Geertekerk
ZON 2 mrt 15:00 Rotterdam, Laurenskerk

Bekijk het filmmateriaal van Meesters&Gezellen 2014 op Youtube

Meesters&Gezellen 2013

Jonge zangers en zangers van het Nederlands Kamerkoor en Cappella Amsterdam.

Dirigent: Kaspars Putniņš
Zangcoach: Geert Berghs

Programma 2013

Johannes Brahms (1833-1897) –  Drei Gesänge, op.42. I. Abendständchen, II. Vinetta en III. Darthulas Grabesgesang
Frank Martin (1890-1974) – Messe pour double Choeur: Kyrie, Gloria en Agnus Dei
Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Komm, Jesu, komm
Kaija Saariaho (1952) – Tag des Jahrs
R. Murray Schafer (1933) – Gamelan
Veljo Tormis (1930) – Hand Mill Game

Concerten 2013

DON  31 januari 20:30 | Conservatorium van Amsterdam (try out)ZAT 2 februari 14:00 | Noorderkerk, Amsterdam
DON 7 februari 20:30 | De Boskant (Kerkzaal) (in samenwerking met het Koninklijk Conservatorium), Den Haag
VRI 8 februari 20:15 | Pieterskerk, Utrecht
ZAT 9 februari 20:15 | Stevenskerk, Nijmegen
ZON 10 februari 15:30 | Nederlands Hervormde Kerk, Coevorden

Bekijk het filmmateriaal van Meesters&Gezellen 2013 op Youtube.

Meesters&Gezellen 2012

Jonge zangers en zangers van het Nederlands Kamerkoor en Cappella Amsterdam.

Dirigent: Kaspars Putniņš
Zangcoach: Geert Berghs

Programma 2012

Carlo Gesualdo (1566-1613) – In Monte Oliveti uit Tenebrae ResponsoriaJāzeps Vītols (1863-1948) – Elfenwald
Sergei Rachmaninoff (1873-1943) – Nachtwake (Vespers) delen 1 2 4 7 9 6
Sven David Sandström (1942) – Laudamus te
Jan Sandström (1954) – Bieggá luothe
Juris Karlsons (1948) –– Neslegtais Gredzens (Unclosed Ring)
Patrick van Deurzen (1964) –– Wahnbrot delen 1 3 5

Concerten 2012

ZON 29 januari 15:00 | Conservatorium van Amsterdam
DIN 31 januari 20:15 | Koninklijk Conservatorium, Den Haag
WOE 1 februari 20:15 | Orgelpark, Amsterdam
VRI 3 februari 20:15 | Grote Kerk, Coevorden
ZON 5 februari 15:30 | Pieterskerk, Utrecht

Reprise
DON 11 oktober 20:15 | St. Stevenskerk, Nijmegen
VRI 12 oktober 18:00 | Muziekgebouw aan ‘t IJ, Amsterdam (onderdeel van het jubileumconcert van het Nederlands Kamerkoor).

Meesters&Gezellen 2011

Programma

Johannes Brahms (1833-1897) – Warum ist das Licht gegeben
Arvo Pärt (1935) - Dopo la Vittoria
Ton de Leeuw (1926-1996) – Car nos vignes sont en fleur
Jonathan Harvey (1939) – The Angels
György Ligeti (1923-2006) – Lux Aeterna
Francis Poulenc (1899-1963) – Mis in G

Jonge zangers en zangers van het Nederlands Kamerkoor en Cappella Amsterdam.

Dirigent: Kaspars Putniņš
Zangcoach: Geert Berghs

Concerten

DON 20 januari 20:00 | Kunstkerk, Dordrecht
VRI 21 januari 20:00 | NH-Kerk, Coevorden
ZAT 22 januari 14:00 | Noorderkerk, Amsterdam
ZON 23 januari 15:00 | Grote Kerk, Lochem
DIN 25 januari 20:15 | Doopsgezinde Kerk, Leeuwarden
WOE 26 januari 20:15 | Jacobikerk, Utrecht

Jonge Zangers, Oude Meester 2006

Kurt Equiluz and Geert BerghsIn 2006 organiseerde Stichting Tettix haar eerste project: Jonge zangers, oude meester. Evenals het project dat nu loopt, Meesters en gezellen, was dit project gericht op het scheppen van een gelegenheid voor jonge zangers op hoog niveau les te krijgen van ervaren professionals.

Dit gebeurde in de eerste plaats door deze zangers gedurende twee weken te laten coachen door Kurt Equiluz, een ‘oude meester’ die een essentiële bijdrage heeft geleverd aan de uitvoeringspraktijk van de werken van Johann Sebastian Bach.

Concerten

WOE 4 maart | Bartholomaeuskerk, Beek-Ubbergen
DON 5 maart | St. Jozefkathedraal, Groningen
WOE 11 maart | Leeuwenbergh, Utrecht
DON 12 maart | Leeuwenbergh, Utrecht

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.